Özel Eğitimde Aile Eğitimi

Aile Eğitimi

Özel Eğitimde Aile Eğitimi

Aile Eğitimi

Aile Eğitimi

Özürlü birey ve ailelerine yönelik verilen aile eğitimi hizmetlerinde ailenin bir bütün olarak ele alınması yaklaşımından hareketle, Tanı özel eğitim Merkezi her özür grubuna yönelik aileleri bilgilendirici, bilinçlendirici ve yönlendirici aile eğitimleri düzenlemektedir.

Aile eğitimlerinde; her özür grubunun özellikleri, gelişim alanları, gereksinimleri konusunda ailelerin bilgilendirilerek, başvuracakları kaynaklara ulaşımı; engelli birey ve ailelerinin hak ve hizmetler konusunda bilinçlendirilmesi; gerek engelli bireyin eğitimi, gerekse bireyin ve ailesinin toplumla bütünleştirilmesi; alanlarıyla ilgili yönlendirme ve bilinçlendirme çalışmaları alanında uzman pedagog ve özel eğitim öğretmenleri ile yapılmaktadır.

Aile eğitimi konusunda detaylı bilgi almak için lütfen arayınız.

Bu sitedeki tüm bilgiler sizleri aydınlatmak amaçlı olup tedavi niteliğinde değildir. Özel Tanı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yazılan yazılardan yola çıkarak uygulanan tedavilerdeki doğacak aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. Bu sitenin tüm içeriği Tanı Özel Eğitim Merkezi tarafından hazırlanmıştır. İzinsiz kopyalanamaz, çoğaltıp dağıtılamaz ve yayınlanamaz. Tüm hakları saklıdır.

Yaygın Gelişimsel Bozukluklar    Dil ve Konuşma Terapisi    Down Sendromu     Öğrenme Güçlüğü    Zihinsel Engelliler    Duyu Terapisi      Sosyal ve Duygusal Gelişim     Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite     Okula Uyum Sorunları   Destek eğitim Programları      Otizm        Bedensel Engelliler       Davranış Bozuklukları       Özürlü Hakları       Özel eğitim Kanunu

2 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın